Gesprekken voeren over oorlog en vrede is niet evident. Maar met het juiste materiaal ben je al een eindje op weg.
Onze Spaanse collega’s van Wonder Ponder ontwikkelden een Oorlogsdagboekje dat je hierbij kan helpen. Het gratis dagboekje hoort bij een internationaal project waarin Wonder Ponder mensen van 5 tot 17 jaar uitnodigt om zichzelf interessante vragen te stellen over oorlog, en erover te praten, tekenen of schrijven.
Doneer je vragen
Het is geweldig goed materiaal: speels, uitnodigend en relevant. En de vragen kan je ‘doneren’ of insturen zodat er uit alle hoeken van de wereld mee nagedacht kan worden! Het boekje maakt immers deel uit van een onderzoek dat zal leiden tot een boek over oorlog en vrede (eind 2025). Dus een heel warme uitnodiging om ermee aan de slag te gaan met je klas of groep en de vragen op te sturen naar het adres dat je in het boekje vindt. Alle vragen zijn welkom!
Auteur: Ellen Duthie
Illustraties: Andrea Antinori
Vormgeving: Alejandra Fernández
Vertaling: Mirjam Poolster
Gratis download in het Nederlands
Oorspronkelijk was het boekje enkel beschikbaar als gratis download in het Engels en Spaans op de website van Wonder Ponder. Maar omdat de organisatie dit project graag opentrekt naar een zo groot en divers mogelijk publiek, vertaalde mijn collega Mirjam Poolster het naar het Nederlands.
Je kan het gratis gebruiken, maar het zou fijn zijn als je vragen en ervaringen doneert. Je kan ook financieel bijdragen via GoFundMe op de pagina ‘Questions against war’ van Wonder Ponder. Het geld gaat integraal naar de UNHCR.
Download hier het boekje in PDF-vorm.