Trefwoorden: meten, oordelen, hulp bieden, anders zijn
Hierom:
- Een mooi en origineel verhaal over de kracht van vriendelijkheid en trouw zijn aan jezelf
- Originele illustraties van een bekroond Brits illustrator
- Houdt een spiegel voor over hoe wij omgaan met mensen die ‘anders’ zijn
Covertekst: Het leven is moeilijk voor de man met de lange benen. Hij moet slim en handig zijn, want de meeste spullen zijn gemaakt voor kleinere mensen. En hoewel de man met de lange benen zeer vriendelijk is, zijn anderen lang niet altijd aardig voor hem. Zullen ze gaan ontdekken dat de man niet alleen bijzonder is door zijn uiterlijk, maar ook door zijn moed en vriendelijkheid?
Wat een origineel prentenboek! Al op het eerste schutblad wordt duidelijk dat het hier over formaat zal gaan. We zien schetsen van een fiets, een wastafel, een kruiwagen, een stoel,… met daarnaast telkens de lengte en breedte van het voorwerp. Wie goed kijkt, ziet dat ze zijn aangepast. De riek is wel 317cm lang, de broek meet 217,2cm en de wastafel staat wel heel erg hoog. Niet voor mensen met ‘normale’ afmetingen dus. Wat is hier aan de hand?
Dat wordt al snel duidelijk wanneer de man met de lange benen wordt voorgesteld. Hij toornt hoog boven de mensen uit en heeft het niet makkelijk. Op bijzonder mooie prenten met een mooi kleurenpalet wordt geïllustreerd hoe hij erg slim moet zijn (eigen broeken naaien, eigen fiets bouwen,…) maar ook hoe hij door anderen wordt bekeken en behandeld. Dat is niet erg positief: van afkeuring tot onaardige opmerkingen tot uitschelden.
De man zelf is een vriendelijk mens die veel van vogels houdt. Hij heeft een bewonderaar waarvan hij niets afweet: Carlos van de ijzerhandel. Die vindt de man met de lange benen een bijzonder mens, maar is te verlegen om het hem te vertellen. Op een dag steekt er een grote storm op die de stad overspoelt en verwoest. De man met de lange benen aarzelt niet en komt in actie. Plots heeft iedereen zijn hulp nodig. En dan komt het onverwachte antwoord van de man met de lange benen (dat ik hier niet ga verklappen) waardoor dit boek een soort van parabel wordt.
Benjamin Phillips viel al een paar keer in de prijzen en dat is helemaal terecht. Hij liet zich voor dit boek inspireren door de GVR van Roald Dahl. Phillips kan niet alleen meesterlijk illustreren, maar weet met De man met de lange benen ook een mooi verhaal neer te zetten over de kracht van vriendelijkheid en trouw zijn aan jezelf. Zonder moraal. Zonder zeemzoeterigheid. Maar wel met een spiegel én heerlijk vertelplezier. Een boek dat indruk maakt en de start kan zijn van een filosofisch gesprek over (voor)oordelen.
De man met de lange benen (5+)
Benjamin Phillips | ISBN 9789463192835 | Parade | 40 pag. | 2024
Met dank aan Uitgeverij Parade voor het recensie-exemplaar.
Denk je bij het aankopen van die fijne kinderboeken ook aan de lokale handelaar? Bestel je boek bij een boekhandel via Confituur Boekhandels, Standaard Boekhandel of de vele kleine gespecialiseerde boekhandelaars dichtbij huis.